Project Description
Ramowy program warsztatu
Poznaj trenerki:
Warsztat prowadzony jest przez ekspertki D&I:
Margaret Amaka Ohia-Nowak
Ekspertka Diversity Equity, Inclusion (DEI). Certyfikowana trenerka międzykulturowa. Certyfikowana trenerka FRIS®.
Trenerka antydyskryminacyjna. Specjalizuje się w komunikacji inkluzywnej, języku inkluzywnym oraz przeciwdziałaniu rasizmowi w miejscu pracy. Pomaga organizacjom w skutecznym zarządzaniu różnorodnością oraz w profilaktyce wykluczenia i dyskryminacji.
Ekspertka Think Tanku Diversity Hub. Wykładowczyni w Wyższej Szkole Europejskiej im. Józefa Tischnera w Krakowie. Współpracuje m.in. z new visions, Centrum Badań nad Uprzedzeniami i Polską Akcją Humanitarną. Margaret ma doktorat z językoznawstwa w zakresie języka stereotypów i uprzedzeń na Uniwersytecie Wrocławskim oraz tytuł magistra kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Była stypendystką Programu Fulbright na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Prowadziła badania na City University London i na Uniwersytecie Amsterdamskim.
Margaret jest Redaktorką Naczelną Słownika Empatycznego Języka Polskiego. Pomysłodawczynią i założycielką Centrum Intersekcjonalnej Sprawiedliwości w Polsce. A także członkinią Stowarzyszenia Polaków Pochodzenia Afrykańskiego, SIETAR Polska i Stowarzyszenia „Nigdy Więcej”.
Michalina Konkel
Ekspertka w obszarze inkluzywnego przywództwa.
Autorka wielu międzynarodowych projektów wspierających rozwój kompetencji liderskich, certyfikowana Facylitatorka programu Leadership DEvelopment Intensive. Wspiera wdrażanie strategii D&I, prowadzi warsztaty antydyskryminacyjne oraz treningi kompetencji międzykulturowej, zwłaszcza współpracy z Indiami głównie dla dużych organizacji tj. AON, Arcelor Mittal, ABB, Motorola, Fujifilm, Netia, Roche. Pełniąc funkcję prezeski SIETAR Polska (Society for Intercultural Education, Training and Research) zarządzałam rozproszoną 100-osobową organizacją.
Ma doświadczenie we wspieraniu firm podczas fuzji, w projektowaniu i przeprowadzaniu sesji Assessment/Development Centre, szkoleń menadżerskich i soft-skills, prowadzeniu długich programów rozwojowych.
Obszarem jej specjalizacji są: inkluzywne przywództwo, komunikacja międzykulturowa, interwencje w zespołach wielonarodowych, zarządzanie zespołami wielonarodowymi, wirtualna komunikacja, zmiana kultury organizacyjnej.
Jej misją jest wspieranie ludzi w ich rozwoju, realizacji potencjału. Wierzę, że praca w zgodzie ze sobą przynosi najlepsze efekty! Prywatnie, uwielbia podróżować, poznawać to, co nieznane. Szczególnie na Bliskim Wschodzie i w Indiach.