Głos w sprawie – sekcja artykułów
W ważnych sprawach ważny jest głos. Poznaj osoby, które mówią co widzą, co słyszą i co to może oznaczać dla Ciebie i Twojej organizacji.
Dziesięć lat temu rozpoczęliśmy wspólną podróż – z pasją, niepewnością i przekonaniem, że różnorodność, równość, inkluzywność i poczucie przynależności mogą realnie zmieniać organizacje. Dziś, patrząc wstecz, widzimy nie tylko efekty tej pracy w firmach i zespołach, ale także w postawie ludzi, którzy w nią wierzą i ją tworzą. Wspólnie z AMS świętujemy tę dekadę, dzieląc się wspomnieniami, doświadczeniami i lekcjami, które pokazują, że zmiana jest możliwa wtedy, gdy działa się razem.
W AMS różnorodność, równość, inkluzywność i przynależność (DEIB) są fundamentem naszej kultury. Dążymy do tworzenia środowiska pracy, które odzwierciedla różnorodność naszych społeczności i w którym każdy czuje się szanowany, bezpieczny i ma możliwość rozwoju.
Chcemy, by społeczność skupiona wokół idei DEI budowała się także na wsparciu, dzieleniu się i uczeniu się od siebie nawzajem. O nowej Strefie ChangeMakers Diversity Hub opowiada Barbara Wawrzynek.
Jak zmienić podejście do różnorodności, równości i włączenia, by stało się ono czymś więcej niż inicjatywą „od święta”? O tym, jak uczynić DEI nawykiem, opowiada Aakanksha Mehra – Project Managerka i DEI Ambassador w Heineken Global Shared Services Kraków.
Czym jest ciekawość, w jakie pułapki wpada i dlaczego powinna mieć stałe miejsce w stylu zarządzania - o tym wszystkim w rozmowie z Rafałem Błażejewskim, Country Head of People Services & Co-Chair of D&I Council Poland w Nordea.
Waga działań systemowych w obszarze równości płci, jest nie do podważenia. Często jednak na kursie „wielka transformacja” zdarza się, że w cieniu wielkiego pozostają działania na rzecz równości płci, które można by wrzucić kategorii „drobne”.
Jakie cztery główne wątki obecne były w panelach dyskusyjnych dotyczących równości płci podczas konferencji D&I Changemakers 2024? Poznajcie krótkie podsumowanie najważniejszych fragmentów wypowiedzi ekspertów i ekspertek!
Jaka jest rola osób liderujących w zarządzaniu różnorodnością w organizacji? Jakim wyzwaniom muszą stawić czoła? Z ekspertką Diversity Hub Michaliną Konkel oraz HR Business Partner & Talent Acquisition Lead w International Paper Karoliną Stalą rozmawia Krzysztof Jędrzejewski z GFKM.
Pożądany i poszukiwany. Czym jest komfort w miejscu pracy? Jakie ma znaczenie w relacjach międzyludzkich oraz relacji do organizacji. Zapraszamy do krótkiego artykułu.